លោកស្រី សឿន សំណាង ពលការិនីខ្មែរដែលបានជួបគ្រោះថ្នាក់បាក់កែងជើង ដោយសារព្យុះរញ្ជួយដីនៅថៃ ត្រូវបានទទួលការព្យាបាលភ្លាមៗនៅ មន្ទីរពេទ្យមិត្តភាពកម្ពុជា-ចិន ព្រះកុសុមៈ
តារាសម្តែងកូរ៉េ Kim Go-eun បរិច្ចាគ ប្រាក់ជាច្រើនដើម្បីជាចំណែកមួយជួយសង្គ្រោះដល់ប្រទេស មីយ៉ាន់ម៉ា...
ក្រសួងការពារជាតិ ចេញសេចក្តីប្រកាស ដើម្បីដាក់ទណ្ឌកម្មទៅលើ បុគ្គលឈ្មោះ ឈាវ មុន្និន មានឋានន្តរស័ក្តិថ្នាក់ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី នៃក្រសួងការពារជាតិ ក្រោយបង្ហាញរូបភាព និងអាកប្បកិរិយាមិនសមរម្យនៅតាមបណ្តាញសង្គម...
ពលការិនី ឈ្មោះ សឿន សំណាង ដែលបានរងរបួសបាក់ជើងដោយសារការរញ្ជួយដីក្នុងប្រទេសថៃ ពេលនេះ ត្រូវបានអាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន ដឹកទៅព្យាបាលបន្តនៅពេទ្យបង្អែកខេត្តកំពង់ធំ
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ចូលរួមបច្ច័យ១ម៉ឺនដុល្លារ ជូនដល់គ្រួសារសព ពលករខ្មែរស្លាប់ក្នុងគ្រោះរញ្ជួយដីនៅថៃ
មន្ត្រីសង់ត្រាល់៖ ពលករខ្មែរបាត់ដំណឹងក្នុងគំនរអាគារបាក់រលំអាចមានច្រើននាក់...
ភូមាបិទការស្នើសុំចូលយកព័ត៌មាន ពីបណ្តាសារព័ត៌មានពិភពលោក Junta រារាំងប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយបរទេសមិនឱ្យរាយការណ៍អំពីការរញ្ជួយដី
សម្ដេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ផ្ញើសាររំលែកទុក្ខចំពោះមរណភាព លោក មាស សាវ៉ាង ក្នុងករណីគ្រោះរញ្ជួយដី នៅប្រទេសថៃ
កាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដែលមានសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ជាប្រធាន បានសម្រេចផ្ដល់នូវថវិកា ចំនួន១០ម៉ឺនដុល្លារអាមេរិក ដល់ កាកបាទក្រហមមីយ៉ាន់ម៉ា
មនុស្សស្លាប់ក្រោមគំនរអគារបាក់ស្រុត State Audit នៅទីក្រុងបាងកកកើនឡើង១៨នាក់ បាត់ខ្លួន៧៧នាក់ ភាគច្រើនជនជាតិថៃ និងកម្មករចំណាកស្រុកមីយ៉ាន់ម៉ា